Opony do quadów oraz felgi

przez admin
Opony do quadów oraz felgi 2

Opony do Quadów

Wakacje tuż tuż, a do tego czasu warto sprawdzić, czy posiadany Quad nie ma zbytnio zużytych opon. Chodzi głównie o to, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, ale także dużo frajdy w związku z wolnymi i pełnymi wrażeń dniami. Dobre opony to takie, które nie mogą być ani zbyt duże, ale także nie za małe. Powinny być dokładnie zmierzone i dobrze dopasowane, zapewniając tym samym odpowiednie warunki dla pracy kół. Jako, że Quad, to pojazd dość terenowy, opony kupuje się z dość dużym bieżnikiem, dzięki temu wrażenia z jazdy po trudnym terenie są jeszcze bardziej emocjonujące.

Ceny opon do Quadów

Wahają się od kilkuset złotych, aż do kilku tysięcy. Wiele zależy od tego, jakiej firmy opony zdecydujemy się wybrać. Istotne jest także, aby były one dobrej jakości, gdyż ma to znaczenie dla bezpieczeństwa kierującego. Warto mieć na uwadze doradztwo firmy, albo osoby która zajmuje się dystrybucją takich opon, zwłaszcza jeśli posiadają oni doświadczenie w doborze opon. Właściwie dobrane ogumienie dla Quada, pozwoli na znacznie mniejsze zużycie, ale także dłuższą żywotność samych kół. Te jak wiadomo narażone są na różnego rodzaju uszkodzenia związane z nierównym podłożem, kamieniami, błotem, a także innymi, utrudniającymi jazdę czynnikami.

Używane, czy nowe?

Zdecydowanie nowe, podobnie jak do samochodu warto kupić od czasu do czasu nowe opony, także do Quada, gdyż zwłaszcza w tym ostatnim szybko się one zużywają. Opony używane, będą więc zbyt mocno przetarte, a to może skutkować niemożnością jazdy już po dość krótkim ich użytkowaniu. Jeśli chodzi o nowe opony, to warto jednak nieco dołożyć, ale kupić coś porządnego. Dobrej jakości guma, to taka, która jest odporna na ścieranie, ale także pęknięcia. Konieczne przy każdej wymianie opon jest także centrowanie kół i sprawdzenie ich stanu technicznego. Bo tylko to gwarantuje prawidłową jazdę, a w efekcie także dodatkowe udogodnienia.

Przykładowe opony