Opony go-kart

przez admin

Opony go-kart w naszej ofercie sklepu.

Gokart

Gokart

Wymagania dla opon

Opony do gokartów muszą spełniać szczególne normy bezpieczeństwa i wytrzymałości konstrukcji. Poddawane dużym przeciążeniom, muszą nawet w najtrudniejszych warunkach zapewnić doskonałą przyczepność gokarta do podłoża.

Przykład

Firma DURO jest producentem opon dla gokartów, sprzedawanych w naszym sklepie. Opony tej firmy zapewniają doskonałą przyczepność w szerokim zakresie temperatur. Ponadto mają wzmocnioną konstrukcję, która gwarantuję większą wytrzymałość na przebicia i rozcięcia. Większa niż w zwykłych oponach sztywność sprawia, że nawet w ciasnych zakrętach gokart jest przyklejony do podłoża. Warto również podkreślić że sprzedawane przez nas opony do gokartów to opony slick, czyli nie posiadają bieżnika. Takie same opony stosowane są na torach wyścigowych. Zmniejszają one siłę tarcia, a jednocześnie pozwalają uzyskać lepszą przyczepność do podłoża i rozwijanie większych prędkości jazdy.

Marka DURO jest doskonale znana w środowisku sportów motorowych. Od roku 1945 zajmuje się produkcją ogumienia, a swoje fabryki posiada m.in. w Chinach, Tajlandii, Tajwanie, USA i innych miejscach na świecie. Wieloletnie doświadczenie i opatentowane przez siebie rozwiązania, czynią z DURO jednego z liderów w produkcji opon do gokartów.