oldtimer

Opony z białym paskiem RETRO

Historia

Będąc ostoją nowoczesnego luksusu, bielące się powierzchnie zaczęły wypadać z łaski mniej więcej w tym samym czasie, kiedy amerykański przemysł samochodowy zaczynał upadać w połowie lat siedemdziesiątych. Charakterystyczna biała ściana boczna została tylko opcją dla fabrycznych opon na początku lat 80. Pod koniec dekady trzeba było głębiej szukać, aby kupić zestaw do swojego klasycznego samochódu.

Ściany boczne mają bardzo prostą historię powstania: czysta guma po prostu nie jest dobra na opony, a jednym z wczesnych sukcesów w mieszaniu związków chemicznych w opony w celu zwiększenia trwałości był tlenek cynku. Efektem ubocznym było stworzenie całkowicie białej opony. Gdy pojawiła się sadza, aby wzmocnić te wysiłki i dać nam czarną gumę, którą znamy dzisiaj, biała guma została tylko modna.

Nie zaszkodziło również to, że początkowo węgiel został zastosowany wyłącznie do obrobionej części opony, pozostawiając białe ściany jako reklamę.

W połowie lat trzydziestych można było kupić białe opony w niemal we wszystkich pojazdach, niezależnie od ceny, a klienci przychodzili na modę pomimo faktu, że o wiele trudniej utrzymać w czystości w porównaniu ze standardowymi całkowicie czarnymi oponami .

Wraz z upływem lat pięćdziesiątych rozwinęło się wiele różnych stylów whitewall. Oprócz grubej płyty białej dostępnej od samego początku, styliści zaczęli eksperymentować z cieńszymi paskami bieli, a także gdzie umieścić białą ścianę, aby grać z postrzeganą wielkością koła i jego proporcją do ciałego samochodu.

Whitewalls nigdy nie popadły w niełaskę w niektórych kręgach, z entuzjastami klasycznych samochodów, utrzymując płomień żywym.

Na rynku wtórnym można zdobyć dowolną kolorową ścianę boczną, – czerwoną, złotą i niebieską.

 

Przykładowe zdjęcia:

oldtimer

 


Szukasz ciekawych i Tanich opon do swojego oldtimera?

-tanio,

-wiele rozmiarów,

-szybka dostawa

Zobacz naszą propozycję:

Nasze opony to doskonały stosunek jakości do ceny.

Opony z białym paskiem w naszej ofercie to wysokiej jakości opony Retro z klasycznym bieżnikiem i białym pasem do zabytkowych samochodów dostawczych (oldtimer). Zaprojektowane tak, aby zapewnić jakość na lata dzięki odpowiedniej mieszance gumowej. Opony POWERTRAC White Wall VANMARCH  dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów.

Opony PowerTrac kupione w naszym sklepie posiadają dwuletnią gwarancję producenta.

powertrack

Uwaga: 

Opony zabezpieczone są przez producenta do transportu przez nałożenie na biały pas powłoki zabezpieczającej zmieniając tym samym kolor na niebieski co widać na zdjęciach. Powłokę tą można usunąć przez umycie jej wodą z mydłem.

opony z białym paskiem

opony z białym paskiem

Chcesz pokazać własny oldsmobil? napisz do nas.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *